„Zatrzymujemy czas ale nie stoimy w miejscu”

Piękne zdjęcia

Dzień dobry,

          Uwielbiam fotografię, wyszukiwanie ulotnych momentów życia i ich uwiecznianie.  Cenię każde dobre zdjęcie i podpatruję jak inni fotografowie malują obiektywem aparatu naszą rzeczywistość - dlatego chcę Wam pokazać coś wyjątkowego co znalazłem. Przepiękny zestaw zdjęć retro oprawiony wspaniałą francuską muzyką „Pod niebem Paryża” jaki znalazłem na youtube.

          Kompozycje zdjęć  są wspaniałe, uważam że są doskonałym pomysłem wyjściowym dla własnej pracy z obiektywem. Czyż ta Pani  na zdjęciu w jakiś szczególny sposób nie emanuje kobiecością ?  Dawno nie widziałem zdjęcia, które tak by podkreślało kobiecość - jednocześnie zachowując  pełną kulturę i klasę.  

Jak pięknie oddana jest lekkość i gracja... I nawet parasol nie przeszkadza cheeky

 A czy to zdjęcie nie jest czystą radością z życia ?  Jak niewiele trzeba, by było wspaniale...

Piękne ujęcie relacji między dwoma osobami . Radość z rozmowy  przy  wspólnym  piciu  kawy, soku, herbaty....angel

           Romantyzm ze starych filmów. To zdjęcie ma tak dużą  dynamikę emocji - tego wieczoru na pewno się jeszcze niejedno może wydarzyć...  heart

           To nie są moje zdjęcia, znalazłem je na filmie zamieszczonym na Youtube wraz z oprawą przepięknej francuskiej piosenki, zresztą we wspaniałym polskim wykonaniu z 1957 r. Wiesławy Frejmanówny

kliknij Tutaj, a posłuchasz przeboju „Pod niebem Paryża"

            Zobaczcie, ile można przekazać czarno-białym zdjęciem. W niektórych wypadkach może być ono nawet lepsze niż kolorowe, bo skupia całą energię  na głównej postaci zdjęcia nie rozpraszając naszej uwagi wielością kolorów znajdujących się wokół niej. Chyba sam zrobię sobie dzień fotograficznej sesji „retro” i spróbuję wydobyć takie nastroje z mojego otoczenia.  Wam również polecam taką zabawę - jest bardzo twórcza. A jeżeli uda wam się do tego zaangażować również członków waszej rodziny - może czekać Was niezapomniany wieczór  wink

Na koniec, znalazłem jeszcze dla Was oryginalną piosenkę w wykonaniu Yves Montand, którą poprzednio  śpiewała Wiesława Frejmanówna. 

kliknij TUTAJ, by posłuchać - „Sous Le Ciel De Paris”,

            Niesamowite wykonanie. Co za lekkość w muzyce. A jakie piękne ujęcia kamery...  Wierzę, że tak samo bardzo interesujecie się fotografiką i uwiecznianiem chwili jak ja. Jeżeli trafię na coś interesującego, co uważam że może  polepszyć mój (i wasz, jeżeli mielibyście takie życzenie)  warsztat fotograficzny  - to z przyjemnością się z Wami tym podzielę. 
            Życie biegnie tak szybko, warto więc na chwilę umieć  się zatrzymać  by wyczuć ten właściwy  moment i uwiecznić go w kadrze.

 

Serdecznie pozdrawiam:
Janek Tuszyński